U14 | A szezon eddigi legkeményebb mérkőzését tudhatjuk magunk mögött

Közzétéve: 2023-12-06

Cimkék:  U 14

Vasárnap ismételten Bécs csapata ellen lépett jégre kölyök korosztályunk.

Ezúttal is egy nehéz mérkőzésnek lehettünk szemtanúi, hiszen a fizikálisan nagyobb és erősebb ellenfél dominált annak ellenére, hogy a meccs számos pontján tartottuk a tempót. Ennek ellenére több olyan helyzet volt, melyeket jól megoldottak a fiataljaink. Kellenek néha az ilyen nehéz mérkőzések, hiszen ezekből lehet tanulni és fejlődni a jövőre nézve.

Bécs csapata ellen játszott mérkőzésről a vezetőedző, György József nyilatkozott:

"A forgatókönyv hasonló volt, mint a tegnap: jól beleálltunk a mérkőzésbe, nagyon szépen tartottuk a helyünket, megvoltak a helyzeteink, de ők találtak be kétszer a kapuba. A mai nap a második játékrész első 10 percében nagyon könnyen kaptunk 4 gólt, 2 hátrányból, 2 pedig 5-5 ellen, hol kijátszottak minket, hol pedig egy banális egyéni hiba miatt. A mérkőzés második felében, 1-1 gól született csak, de sajnos a mérkőzés elment egy nagyon rossz irányba, elkezdett mind a két csapat nem a játékkal foglalkozni, inkább a durvaságok és a kiállítások domináltak. Sajnos túl engedékenyek voltak a játékvezetők a fizikálisan sokkal nagyobb vendégcsapattal szemben, aminek az lett a következménye, hogy egyre durvábbak voltak, és egy kisebb verekedés is volt a vége előtt 3 perccel. Ezeket leszámítva, szerintem jobbak voltunk a mai nap, mint a tegnap. Sokkal több tiszta támadást tudtunk vezényelni, nagyon sok ziccerünk is volt, de a befejezésnél nem voltunk elég higgadtak, vagy rossz döntést hoztunk. Két nagyon kemény mérkőzésen vagyunk túl, és mindenképpen hasznos volt nekünk, mert minden egyes cserében a legjobbunkat kellett hoznunk, ezt nagyrészt teljesítették is a játékosaink.”

DHK pontszerzői: Fodor Péter (1G, 1A), Varga Csaba (1G) és Gyarmati Milán (1G).