+36 70 374 1647

U14 | Egy ideig tartottuk a tempót a bécsiek ellen

Közzétéve: 2023-12-05

Cimkék:  U 14

Hazai pályán folytatódott a bajnokság az U14-es csapatunk számára, akik ezúttal a Vienna Capitals csapatát fogadták.

Kiélezett mérkőzésnek lehettünk szemtanúi a mérkőzés első részében, hiszen a két együttes fej-fej mellett haladt. A harmadik harmadra azonban a bécsieknek sikerült megtörniük a védelmet. Voltaképp ezért is jó erősebb csapatokkal is megmérkőzni, mivel mindig lehet tanulni és fejlődni, amiben a jövőben építkezhetünk.

A Vienna Capitals ellen játszott mérkőzésről a vezetőedző, György József nyilatkozott:

"Annak ellenére, hogy én a srácokkal általában csak edzésen vagyok, most voltam velük az idén először mérkőzésen, nagyon megvagyok elégedve azzal, amit láttam tőlük. A mérkőzést két nagy részre osztanám, az első két harmadban sikerült végig tartani Béccsel a tempót, jól és szervezetten védekeztünk, mindig tudtunk egy ütőt, vagy jól zártunk a kritikus pillanatokban, megakadályozva őket, hogy kibontakozzanak. A harmadik harmad elején sikerült felzárkózni 2 gólra, ezután már mentünk a harmadik gólunkért, de elfelejtettünk védekezni, ezt azonban kihasználta az ellenfél és büntetett is. Az első játékrészben fej-fej mellett voltunk csak egy gólt tudott az ellenfél szerezni, nekünk is megvoltak a lehetőségeink, nagyon szép kombinatív támadásokat is vezettünk, de a gólszerzés elmaradt. A második harmadban érződött a vendégek részéről, hogy próbálnak nagyobb nyomást gyakorolni ránk, de itt is szervezetten védekeztünk és a korongszerzések után gyors kontrákkal alakítottunk ki nagyon sok és ígéretes helyzeteket. A harmadik harmadban már a bécsiek akarata érvényesült, ehhez mi is hozzájárultunk, nem tartottuk a helyünket, nem zártunk vissza, ahogy addig tettük. Ki kell emelnem, hogy a Bécs csapatában volt legalább 5 fizikailag nagyon magas, erős játékos, akiket nagyon nehéz volt fogni, ezek a játékosok egyénileg kimagaslottak, és ahogy haladtunk előre a mérkőzésben, egyre jobban kitűnt. 2-10 lett a végeredmény, 0-1, 1-3, 1-6 részeredményekkel. Holnap reggel megint összecsapunk velük, ugyanez az elvárás, mint ma, csak három harmadon keresztül kell csinálni.”

DHK pontszerzői: Fodor Péter (1G) és Varga Csaba (1G).