+36 70 374 1647

U14B | Három pont Szekszárdról

Közzétéve: 2023-02-28

Cimkék:  U 14

U14 B-csapatunk szombaton délután helyosztó mérkőzést játszott a szekszárdi jégcsarnokban. A mieink ellenfelei a Szekszárdi Jégmadarak voltak és a  debreceni srácok számítottak az összecsapás toronymagas esélyeseinek.

Ezen a találkozón Molnár Bence állt a mieink kapujában. Már az 1. harmad elején komoly előnyre tettek szert a mieink, a lőlap 4-12-nél állt meg a periódus végén. Az első gólunkat az 5. percben Lusztig lőtte, aki a 19. percben duplázott, Bazsek és Mucsányi is beköszöntek, négy gólunkra a harmad vége felé Jáksó válaszolt.

A 2. játékrész legelején Jáksó még egyszer betalált, majd 34.46-nál Molnár 2-5-re módosította az állást. A mieink jócskán enyhítettek a nyomáson, bár a kaput eltaláló lövések számában jelentős (5-10) maradt az előnyük. Összeszedtünk három 2 perces kiállítást is, ami szintén a támadó munka ellen dolgozott.

A 3. harmad elején elcseréltük magunkat, de a kiállítás letelte után pár perccel Molnár kétszer egymás után volt eredményes. 47.00-nál az ellenfél időt kért, különösebb eredmény nélkül. Ezt Mucsányi  gólja és három debreceni kiállítás követte. A mérkőzés utolsó percében Lusztig megszerezte a 3. gólját és Molnár Kristófhoz hasonlóan, ő is mesterhármast ért el.

A végig nagy fölényben játszó debreceni alakulat magabiztosan, komoly gólkülönbséggel győzött és három ponttal tért haza a szekszárdi vendégszereplésről.

Dancsfalvi Norbert vezetőedző röviden értékelte a helyosztó mérkőzést:

„Jól játszottunk, az első és a harmadik harmadban nyújtott produkciónk elég volt a győzelemhez. Gratulálok a srácoknak!”