+36 70 374 1647

U14B | Egy góllal nyertünk Mátyásföldön

Közzétéve: 2022-11-09

Cimkék:  U 14

Az U 14 B-csapatunk a mai napig két mérkőzést játszott le a kölyök B bajnokság V. csoportjában és mindeddig még nem szereztek pontot. Soros ellenfelünk, a Sportországi Cápák B-együttese az csoport utolsó helyéről vágott neki mieink elleni az összecsapásnak.

A debreceni legénység hálóját ez alkalommal Molnár Bence őrizte. A találkozó első kiállítása Schramek nevéhez fűződik, a hazai védő 04.19-nél 2+2 percet kapott, a fórt 11 másodperccel utóbb Lusztig értékesítette. 13.03-nál létszámegyenlőség mellett Prokob alakította 0-2-re a meccs állását. Ez az utolsó perc közepéig nem módosult, 19.36-nál aztán Kiss góljával szépített a hazai csapat. A mieink többet támadtak, mezőnyfölényben hokiztak, a kapura lövéseket is viszonylag komoly előnnyel (9-15) nyertük.

A 2. játékrészben kevés feljegyzésre érdemes esemény történt, a 34. percben Lusztigot küldték ki, de a sportországiak nem tudták az emberelőnyt kihasználni. A mezőnyfölényünk ugyan tovább nőtt, de kevés gólveszélyes akciót vezettek a küzdő felek.

A 3. harmadban voltaképpen egy perc alatt kialakult a meccs végeredménye; 45.13-nál előbb Tallódi köszönt be, 45.57-nél pedig Schramek újra szorosra hozta fel csapattársait. 49.41-nél Dancsfalvi Norbert időt kért, nyilván felhívta játékosai figyelmét a védekezés fontosságára. A mérkőzés utolsó 10 percében két kiállítást is ráfújtak a Cápákra, akik fél perccel a meccs vége előtt időt kértek, az állás azonban nem változott.

A mieink mind a három harmadban fölényt harcoltak ki, a kaput eltaláló lövések aránya 25-43 volt, ami jelzi, hogy a mezőnyben is mi voltunk a jobbak. A debreceni srácok jól gazdálkodtak a relatíve kevés lehetőségükkel és megérdemelten hozták haza a három pontot.

Debreceni részről a mérkőzést Dancsfalvi Norbert szakvezető értékelte.

„Gratulálok a srácoknak az első szezonbeli győzelmükhöz! Mindenki odatette magát, megvolt a küzdeni akarás is, ami eddig hiányzott. Ha jobb lenne a helyzetkihasználásunk, akkor nem lett volna ennyire szoros a találkozó.”