Továbbra is pont nélkül állunk

Szombaton délután Budapesten játszotta le soron következő mérkőzését a mieink U 14 B csapata. Ellenfelük a HC Kiskőrös együttese volt, akik az előző találkozóikon 3 pontot szereztek, a mieink viszont pont nélkül álltak a tabellán.

Az 1. harmad 6. percéig nem kaptunk gólt, azt követően azonban összesen kilenc alkalommal rezdült meg a debreceni háló, 28-2 volt a kapura lövések aránya. A 2. játékrész kiegyenlítettnek tűnt, az ellenfél nem játszott a korábbiakban látott fölényben. A harmadban egyetlen hazai gól esett a 25. percben, aztán az 52. percig tartott a gólcsend, a végén viszont még négyszer betaláltak a kiskőrösiek.

A mérkőzés folyamán a mieink összesen tizenegyszer jutottak lövéshez, nem volt véletlen tehát az ellenfél fölényes győzelme. Salánki Attila vezetőedző érthető módon nem dicsérte a játékosait.

„Sajnos ez a meccs sem hozott sikert a fiainknak. Már az első harmadban eldőlt a találkozó, 9-0-ra vezetett az ellenfél, míg mi lövésekig sem nagyon jutottunk el. Becsülendő, hogy a második harmadban csak 1 gólt engedtünk az ellenfélnek, némi túlzással egy kicsit kiegyenlítettebb lett a játék. Jöttek a blokkok is, ahogyan kértem és egy kissé harciasabbak is voltunk. Sajnos, a harmadik harmadban ismét kevésnek bizonyultunk. 14 gólos vereséget szenvedtünk, sokat mondó a kapura lövések aránya (49-11) is. Ennyi és ilyen minőségű lövéssel nem lehet meccset nyerni. Az ellenfélnek volt 2-3 játékosa, akik eldöntötték a találkozót, például Fekete Kristóf, aki egymaga 5 gólt szerzett.”

HC Kiskőrös- Spartak – Debreceni HK B 14-0 (9-0, 1-0, 4-0)