Nem az eredmény volt a fontos

U 14 B-csapatunk szombaton délben a Miskolci Jégcsarnokban lépett a jégre a DVTK Jegesmedvékkel szemben.

Nagy különbség mutatkozott a két együttes között, míg a házigazdák az élcsoportban tanyáznak a kölyök bajnokság B-csoportjában, a mieink a sereghajtók között foglalnak helyet. Bár a mérkőzés képe a papírformának megfelelően alakult, Salánki Attila vezetőedző mégsem volt elégedetlen a csapatával.

„A miskolci együttes már a találkozó kezdetén jelezte, hogy nem bízzák a véletlenre a dolgokat; a 2. percben 3-0 állt az eredményjelzőn. A gyorsan bekapott gólok láthatóan megfogták a játékosaimat, 14-0-val mehettünk el az első szünetre. Azt kértem a csapattól, hogy ne törjenek össze, ezen a meccsen nem az eredmény a fontos, hanem a küzdeni akarás! Szerencsére ez meg is mutatkozott, végig küzdöttünk a sokkal nagyobb játékerőt képviselő Miskolc ellen. Sőt, Kovács Balázs agilis játékának köszönhetően a becsületgólt is megszereztük; mesteri pontossággal lőtt egy csilingelős találatot. Rajta kívül szeretném még megdicsérni Tóth Levente küzdőszellemét is! A csapatom végre megint karaktert mutatott! Összességében az eredményt leszámítva elégedett lehetek, ott folytattuk, ahol abbahagytuk, küzdöttünk az utolsó percig. Köszönöm a játékosoknak a jó hozzáállást!”

DVTK Jegesmedvék – Debreceni HK B 29-1 (14-0, 8-1, 7-0)