Mindenki magáért játszott

A Szigeti Bikák ellen játszotta utolsó előtti helyosztó mérkőzését a DHK U 14 C együttese. A Bikák a sereghajtók a bajnokságban, legutóbb Budapesten 9-3 arányban nyertünk ellenük.

Az első harmadban az ellenfél szerezte meg a vezetést, de Szűcs Martin emberfórban egyenlített. 27.01-nél Szűcs Martin újra betalált, majd 7 perccel később Szabó Márton góljával már 3-1-re vezettünk. A 3. harmadban egy gólt láthattak a nézők, ezt Szabó Márton lőtte, a sikeres akcióra az 54. percig kellett várni.

A debreceni együttes 3 góllal győzött, de az ellenfél játékerejét figyelembe véve sokkal nagyobb különbséggel kellett volna nyernünk. SALÁNKI ATTILA vezetőedző keményen kritizálta a játékosait.

„Már az elején érződött, hogy ma nehéz meccs vár ránk. Direkt kértem a játékosokat, hogy hokizzunk nyugodtan, megfontoltan a liga legutolsó helyezettjével szemben. Szerettem volna látni az edzésen tanultakat, de sajnos nemcsak nem láttam, hanem végig meccsben tartottunk egy 100-as gólkülönbséggel rendelkező csapatot. Úgy látszott, senki nem akarta igazán  megnyerni a meccset, mindenki mással foglalkozott, mint amivel kellett volna. Csapatjáték nyomát sem lehetett észrevenni, de talán a legnagyobb hibánk az volt, hogy mindenki csak magáért játszott, a csapatért senki. Remélem, ezt a szezon utolsó meccsére elfelejtjük, mert kevés lesz, amíg vannak olyan játékosok, akik a meccs után nincsenek megizzadva.”

Debreceni HK C–Szigeti Bikák 4-1 (1-1, 1-0, 2-0)
Szűcs M.(2), Szabó M.(2), illetve Szabó I.