Felkészülési mérkőzésen: DAB-DHK 2-1

Dunaújvárosi Acélbikák - Debreceni HK 2-1 (0-0, 0-1, 2-0) Gólszerzők: Dansereau, Cseter, illetve Saluga

Egy vereséggel és két győzelemmel a tarsolyában készülődött az Acélbikák elleni felkészülési mérkőzésre a DHK MOL Ligás csapata. A műtét után lábadozó Berta Ákoson kívül valamennyi játékosunk elutazott Dunába, hogy megmérkőzzenek az elmúlt szezonhoz képest jelentősen megerősödött újvárosi együttessel.

Az első két harmadban többet támadtak, domináltak a mieink, a helyzetek azonban sorra kimaradtak, az Acélbikák kapujában Duschek Dávid is jó napot fogott ki. A második harmad legvégén megtört a jég; emberelőnyös helyzetben Saluga vágott be egy kipattanót, ezzel szereztük meg a vezetést. A kedvező trend azonban megtört a 3. játékrészben, mintha mentális fáradtsággal küzdött volna a debreceni alakulat. A hazaiak rutinos légiósai gyorsan büntettek: a harmad első percében Cseter, majd a másik új szerzemény, Dansereau talált be és a gólokra sajnos, már nem tudtunk válaszolni. Péntek délután a HK Dukla Michalovce ellen lehet és kell is kozmetikázni a felkészülési mérkőzések mérlegén.