Egy pont három helyett

Jól indult, de nem a szánk íze szerint végződött U 14 B-s együttesünk szombati mérkőzése az FTC ellen, a büntetők jobban sikerültek a zöld-fehéreknek. Salánki Attila edző értékelte az összecsapást.

„A közvetlenül mögöttünk tanyázó FTC-t fogadtuk december 16-án a Debreceni Jégcsarnokban. Sajnos nem sikerült legyőzni nagy riválisunkat. Könnyebb meccsre számítottam, de küzdős találkozó lett a vége. Tóth Zolika duplája révén két gólos vezetéssel vonultunk az öltözőbe, ami még a várakozásnak megfelelő volt. Viszont a következő két harmadban nem tudtunk gólt szerezni és ez megbosszulta magát. Az FTC szép lassan felzárkózott, mindkét harmadban 1-1 gólt szerezve és csak Révész Zsuzsika fenomenális védéseinek köszönhető, hogy nem kaptunk több gólt. A hosszabbításba átnyúló emberelőnyünk bizakodásra adott okot, de nem voltunk eléggé élesek, eléggé harcosok, így büntetőlövések következtek. Kovács Zsombor olyan cselt mutatott be, ami egy felnőttnek is becsületére vált volna és góllal koronázta meg az akcióját. Mégsem tudtuk behúzni a bónusz pontot, a hosszú sorozat végén az FTC örülhetett. A mezőnyben Kovács Zsombor és Tóth Zoltán munkáját szeretném kiemelni, Révész Zsuzsika pedig kiemelkedő teljesítményt nyújtott a ketrecünk előtt.”

Debreceni HK-FTC 2-3 bü (2-0, 0-1, 0-1, 0-0, 0-1)