+36 70 374 1647

U14 | Jobban kell akarnunk a győzelmet

Közzétéve: 2024-09-17

Cimkék:  u14

A DHK U14-es csapata vasárnap is hazai pályán lépett jégre, a vendég együttes pedig ezúttal az OHA volt. Igazán gólzáporos mérkőzésnek lehettünk szemtanúi, ahol játékosaink többször is vezettek a mérkőzés folyamán, azonban ezúttal nem jött össze a várt győzelem.

Az OHA ellen játszott mérkőzésről a vezetőedző, György József nyilatkozott:

"A mai mérkőzésen is jól kezdtünk, hamar megszereztük a vezetést, mezőnyfölényt is többször kialakítottunk, nagyrészt mi irányítottunk. Voltak jól kidolgozott helyzeteink is, majd kettős hátrányból kiegyenlített a vendégcsapat, de a harmad végén egygólos vezetéssel mentünk az öltözőbe. A második harmadban inkább forma-forma volt a két csapat, de mi voltunk eredményesebbek, két gólt is szereztünk és a harmad előtt két perccel már 5-2-re is vezettünk. Az utolsó két percben kétszer is betaláltak és ez volt a mérkőzés fordulópontja, mert kiengedtünk egy megnyert mérkőzést a kezünkből. A harmadik játékrészben váltva jöttek a gólok, mindig mi vezettünk, majd sokáig 6-6 volt az állás, de az utolsó percben megszerezték a mindent eldöntő találatot. Nagyon meg kellett dolgozzunk minden gólunkért, ellenben nagyon könnyen kaptuk, sajnos csak az első sorunkban volt benne a gól. Nagyon nehéz ezen a szinten mérkőzéseket, vagy akár pontokat szerezni, ha csak egy sorunk gólképes. A kapott góljaink nagy részét egyéni hibák előzték meg, ezeket kell mindenképpen kiküszöböljük, mert itt sokkal kevesebb időnk van a koronggal döntéseket hozni. Most már a harmadik mérkőzésen tapasztalom azt, hogy a mérkőzés vége fele elfáradunk, állóképességünk és az erőnlétünk az mindenképpen fejlesztésre szorul. A pozitívum, hogy küzdünk, sikerül egyre többször szép támadásokat levezényelni, bevontuk a hátvédeket is a támadásba, a befejezés, ami mindenképpen átlagon aluli és a három mérkőzés során sikerült ma egy harmadot megnyerni."

DHK pontszerzői: Rózsa Ádám (3G, 3A), Sutyák Márton (3G) és Molnár Boldizsár (1A).