+36 70 374 1647

NU25B | Hatot lőttünk Miskolcon

Közzétéve: 2023-01-12

Cimkék:  NU 25

Az FTC-Telekom elleni, még az óévben lejátszott mérkőzés után, lányaink vasárnap egy könnyebbnek ígérkező ellenfélhez, a Jegesmedvékhez látogattak. Legutóbb még novemberben találkozott egymással a két együttes, akkor a mieink jelentős gólkülönbséggel nyertek.

Poltzer Renáta őrizte a mieink kapuját. Az 1. harmad első komolyabb eseményére a 3. percben került sor, amikor Pitti vezetésez juttatta a vendéglátókat. Nem egészen öt percig vezettek a miskolciak, 07.31-nél azonban Márta Anna passzával Juhász-Berencsi Luca kiegyenlített, majd 8 másodperccel utóbb az ő átadásából Lányi Anna szerezte meg a vezetést. A 19. percben Kovács Esztert kiállították, mint az később kiderült, ez volt az egyetlen kisbüntetés a mérkőzésen.

A 2. játékrészben kevés jelentős esemény történt, 20.36-nál Juhász-Berencsi Luca megszerezte a második debreceni gólt.

A 3. harmadra 3 vendéggól jutott, ezeket Márta Anna, Juhász-Berencsi Luca és Győri Natasa lőtte.

A mieink magabiztos győzelmet arattak ezen a találkozón, a kapura lövések terén 15-39 volt az végeredmény, ami azt jelzi, hogy a mezőnymunkában is jelentős fölényben voltunk. Juhász-Berencsi Luca mesterhármast ért el, Poltzer Renáta 15 lövésből 14-et hárított, ami 93,33 %-os védési hatékonyságnak felel meg.