+36 70 374 1647

U14B | Végig fölényben hokizott az ellenfél

Közzétéve: 2023-01-11

U 14 B csapatunk a HKB Warriors együttesével mérkőzött meg szombaton kora délután. A találkozó hazai jégen zajlott, a fővárosi együttes nyert és jelenleg az élen áll a VI. csoportban.

A mieink kapuját Molnár Bence őrizte. A 1. harmadban nem esett gól, bár a HKB jóval többet támadott, ami megmutatkozott a kaput eltaláló lövések számában is.

A 2. játékrész elején elcserélték magukat a debreceni srácok, a HKB emberfórját pár másodperccel később Cságola értékesítette. A vendégek ebben a játékrészben még háromszor találtak be a mieinknek, a góljaikat Buday, Cságola és Varga szerezték, ezrekre Molnár Kristóf révén csak egy alkalommal tudtunk válaszolni.

A 3. harmad során még kétszer növelte előnyét a HKB, mindkétszer Cságola volt eredményes, a mérkőzés végén Mucsányi góljával kozmetikáztuk a végeredményt.

A kapura lövések tekintetében is a vendégcsapat vitte el a pálmát (24-46), ami világosan mutatja, hogy a HKB a mezőnyben is fölényben játszott a mieinkkel szemben. A kapuban Molnár Bence a 46-ból 40 lövést hárított, ami nem kis teljesítmény, de nem tudta ellensúlyozni a HKB mezőnyfölényét.

Dancsfalvi Norbert vezetőedző így vélekedett a mérkőzésről:

„Vannak jó egyéni teljesítmények, néhány szép gól, vagy momentum, esetleg harmad, de 60 percen keresztül ez a szint még nem megy. Úgy vélem, hogy a 2022-23-as szezon már ilyen lesz.”