+36 70 374 1647

U21 | Gyorsan elfogyott az energiánk

Közzétéve: 2022-11-30

Cimkék:  U 21

Junior együttesünk a Budapest Jégkorong Akadémia csapatával mérkőzött meg vasárnap este. A kilátásaink nem voltak túl rózsásak; az ellenfél biztosan vezeti az U 21-es alakulatok rangsorát, míg a mieink nem tudnak előbbre kerülni a csoport ötödik helyéről.

Végh Dániel kezdett a debreceniek kapujában, a mezőnyben pedig a szinte már megszokott, eléggé hiányos összeállításban léptünk a jégre. Az 1. harmadban sokat próbálkoztak a mieink, 20 alkalommal kísérleteztek kapura lövéssel, míg a hazai gárda kisebb lövésszám mellett jóval hatékonyabban értékesítette a lehetőségeit. A 10. percben Keresztes találatával került előnybe a listavezető, majd 12.06-nál Molnár használt ki egy emberelőnyös szituációt. 14.41-nél már három góllal mentek a hazaiak, megint Molnár volt eredményes.

A 2. játékrész legelején Keresztes másodszor is betalált, 27.18-nál pedig a mieink stábja kapust cserélt, Végh Dánielt Buda Márton váltotta. 37.52-nél Szabó Dávid szerzett gólt, de alig kerültünk kicsit közelebb az ellenfélhez, a 39. percben Simics révén megint ők növelték az előnyüket.

A 3. harmad elején felváltva estek a gólok, a fővárosiak két góljára Nyisztor és Dorogi válaszolt. 57.17-nél Nuszpl 5+20 percet kapott, de a mieinknek csak nem sikerült kozmetikázni az állást, az ellenfél részéről viszont Vadócz és Lobenwein is szerzett egy-egy emberhátrányos találatot.

Az 1. harmad a mezőnyben kiegyenlített játékot hozott, a 2. etaptól kezdődően azonban egyre nagyobb fölénybe került az ellenfél. 50-34 volt a kapura lövések aránya, ami jellemzi a találkozó egészét. Egyre nyilvánvalóbb, hogy a keretünk nem bírja ki 4-5 húzóember hiányát és nem lehet majd’ mindent a kapusokra hárítani. Ezúttal a jobb napot kifogó Buda Márton 32 kapott lövésből 27-et hárított, de ez is kevés volt a csapatunk meccsben tartásához.