+36 70 374 1647

U21 | Junior csapatunk győzött és a táblázat élére ugrott

Közzétéve: 2022-10-07

Cimkék:  U 21

U 21-es együttesünk nehéz ellenfelet kapott szerdán este, a Vasas SC gárdája érkezett a Debreceni Jégcsarnokba, az A -csoportos alapszakasz keretében.

A korongbedobás után azonnal egymásnak ugrott a két csapat, kemény, lendületes játék alakult ki mindkét részről., de több volt a hazai helyzet. A 6. perc elején letámadtak a mieink, de a döntő pillanatban lecsúszott az ütőről a korong. A 7. percben nagy tűzijáték zajlott a
vendégkapu előtt, ám ha nehezen is, de tisztázott a Vasas védelme. 09.27-nél egy újabb tömegjelenet során Dorogi lőtte meg Szabó passzát és a pakk becsúszott a Vasas kapujába. 10.38-nál a vendégektől Vargát ültették ki, majd a kiegészülés után Borbát helyzete be a pakkot az ellenfél hálójába. A 13. percben Ördög került a büntetőpadra, de az előnyt nem tudták kihasználni a piros-kékek. 15.25-nél Ördög szerzett korongot, bevitte az ellenfél harmadába, majd lendületből kilőtte a hosszú felső sarkot. Az első etapban a küzdő felek
sokat veszélyezettek, a vendégek is számos helyzetet alakítottak ki, a hazai védelem azonban jól állt a lábán és Antek Tomi is remekül teljesített.

A 2. játékrészt Domán Péter kiállítása vezette be. Az előnyben felállt a vendégcsapat, Hladonyra nem jutott védő, így egy oldalváltás után zavartanul lőhetett a hálónkba. 23.18- nál Mihalik indult meg, mindenki hosszú sarkot várt tőle, ehelyett beverte a rövid oldalra. A
gól után kapust cseréltek a vendégek, Monostori érkezett a piros-kékek ketrece elé. Alig kevesebb, mint 2 perccel utóbb a vendégektől Szőcs ült ki, majd Mihalik távozott a büntetőpadra. 28.11-nél Váraljait küldték a játékvezetők pihenőre, a játék egyre fizikálisabb
lett, ami kedvezett a vendégeknek. A 13. percben Szabó lövését Monostori nyomta kapu fölé, a veszélyes ellencsapást Antek hárította. A 35. percben Süketet hozták ki a sípmesterek, az emberhátrányt azonban gól nélkül sikerült lehozni a mieinknek. 37.34-nél Borbát elé pattant egy buli után a pakk, a debreceni csatár pedig egyből a vendégek hálójába vágta. Három másodperccel a játékrész vége előtt Velier maradt őrizetlenül a kapunk előterében és közelről szépített.

A 3. harmad legelejétől érezni lehetett, hogy a vendégcsapatot „rázavarták” a mieinkre, feljebb is kapcsoltak 1-2 fokozattal és egész sor veszélyes helyzetet hoztak létre. 45.19-nél Alexey Kosourov időt kért, hogy elmondja a srácoknak a követendő taktikát. 53.54-nél
Sándor Bencénél láttak könyökhasználatot a játékvezetők, de az emberhátrányt jól védekeztük ki. 57.48-nál Lambert a kapussal szemben gáncsolta a kitörő Borbátot, büntetőlövés következett. A rávezetést a sértett végezte el, de nem tudott túljárni a
vendégkapus eszén. A piros kékek időt kértek, majd 57.51-nél megint Lambert szabálytalankodott. A mieink szintén nehezen bírták a nyomást, 58.27-nél Gruff, majd kevéssel később Szeferinkin is 2 percet kapott gáncsolásért. 5 a 3-ra támadott a vendégcsapat, de ez csak 5 másodpercig tartott, akkor Balasits se bírta idegekkel, kiküldték testre ütésért, végül maradt az 5-2 a végeredmény.

Alexei Kosourov elmondta, hogy értékelése szerint

„az első és a második harmadot jó volt látni, remekül hokiztak a srácok. A 3. harmadban megváltozott az ellenfél taktikája, ezért mi is változtattunk és a védekezésre összpontosítottunk. Azt a célt tűztem ki a fiúk elé, hogy a 3. harmadban nem szabad gólt kapni, kemény fizikai hokira van szükség, ugyanakkor tartózkodni kell a fölösleges kiállításoktól. Sajnos, az utóbb említett feladatot nem sikerült
teljes egészében megvalósítani.”

Az értékelés alapján úgy tűnhet, hogy sima győzelmet arattak a mieink, ám ez csak a látszat; valójában küzdelmes, nehéz csatát vívtak a jó képességű ellenféllel szemben. Az 1. harmad csont nélkül a miénk volt, a másodikban már kettőt lőttek a vendégek, igaz, védelmi hibákból. A 3. harmad a debreceni védelem és a vendégek nagy csatáját hozta. A négy ukrán játékvezető nem volt szívbajos, 16-8 volt a megítélt kiállítás-percek aránya, 3:16/9:44 pedig az emberelőnyben töltött idő. Ehhez járult az is, hogy mi három sort tudtunk szembe
állítani a Vasas négy sorával, akik így többet tudtak pihenni. Mindezek ellenére a mieink remekül támadtak és jól védekeztek, amikor arra volt szükség, ennek eredménye, hogy a tabella élén vagyunk jelen pillanatban. Elbizakodottságra azonban semmi ok, az alapszakasz február elejéig tart, és már vasárnap egy másik kemény csapat, az UTE vendégei leszünk.