U 20 - Fontos három pont a KMH-tól

KMH Budapest-Debreceni HK 1-4 (0-0, 1-2, 0-2)

Sérülések és betegségek miatt mindössze 13 játékossal kelt útra junior csapatunk a KHM elleni szerda esti mérkőzésre. Szerencsére nem a létszám döntött, hanem a játékosok minősége; kicsit döcögős kezdés után biztosan hoztuk a találkozót.

Az első harmadban a házigazdák még tartották magukat a 2+1/3-ad sorral felálló debreceniek ellen, gól nélküli döntetlenre hozták a játékrészt, 6-8-as kapura lövési mutató mellett.

A 2. periódus elején a visszatérő Szalóki Nándor találatával vezettek a mieink, majd 33.54-nél Szokolov növelte az előnyünket, Molnár Dávid és Popkov átadásából. Viszonylag gyorsan szépített a hazai alakulat, de a hajdúsági gárda játszott egyre nagyobb fölényben. A KMH játékosai többször csak szabálytalanul tudták megállítani a debreceni támadásokat, nem véletlen, hogy össze is szedtek négy kisbüntetést. A harmadban a mieink 16 alkalommal találták el a fővárosi kaput, az ellenfél mindössze nyolcszor kísérletezett.

A 3. harmadban fokozódott a vendégcsapat nyomása (8-25 volt a kaput eltaláló lövések aránya), ami végre gólokban is megmutatkozott; 54.20-nál emberfórban Molnár Dávid, 55.45-nél egyenlő létszám mellett Vincze Péter volt eredményes.

Végeredményben biztosan szereztük meg a 3 pontot, végrehajtva a „kötelező feladatot”. A következő magyar bajnoki mérkőzésünkre 11.16-án, hazai pályán kerül sor az Egerszegi Titánok ellen. Bízzunk abban, hogy addigra legalább a hiányzók egy része csatasorba áll.