Szombaton más játékra lesz szükség

Szép számú közönség előtt került sor csütörtök este az elődöntő második mérkőzésére Debrecenben. Bár a szurkolók tudták, hogy a hajdúsági legénységnek nehéz dolga lesz a MOL Liga legszervezettebb és legjobb formában játszó csapata ellen, azért mindenki

Bár a szurkolók tudták, hogy a hajdúsági legénységnek nehéz dolga lesz a MOL Liga legszervezettebb és legjobb formában játszó csapata ellen, azért mindenki bízott a sikeres folytatásban. A hazai csapat sérültjei közül játékra jelentkezett Németh Attila és Hetényi Péter, sőt Berta Ákos is megpróbálkozott a visszatéréssel, be kellett látni azonban, hogy erre még várni kell. A légiós kontingensből Bezrukovot egy meccsre eltiltották, rajta kívül Sadikov maradt ki, Smith Dudás mellé került, míg a második bekkpárt Varga Arnold és Hetényi alkotta. Jason Morgan elől is változtatott; Brown Kosourovval és Piskunovval játszott együtt, Saluga pedig Hári és Schultz mellett lépett a jégre. A fővárosiak részéről mindenki a fedélzeten volt, aki csak számít.

A meccs kezdetén nem ugrottak egymásnak a küzdő felek, de mindkét oldalon megmutatták az oroszlánkörmeiket. Az 1. percben az újdonsült magyar, Saluga csapott le egy kósza korongra, el is lőtte éles szögből, Bálizs azonban a helyén volt. Egy perccel később Kovács Bronson teremtett veszélyes helyzetet Gyenes ketrece előtt. A 3. percben Gyenes fogott meg egy közeli lövést, az ellenakcióból pedig Brown borzolta Bálizs idegeit. Egyre nagyobb iramot diktált a vendégcsapat, ám a debreceniek felvették a kesztyűt. A harmad 8. percében Kosourov vezetett szép támadást, majd Godó ugratta ki Vincze Pétert, a hazai csatár azonban nem tudta befejezni az akciót. A 14. percben ránk rontott a MAC: Gyenes egymás után kétszer is óriásit fogott, közben a sisakja leesett, így a játékvezetők belefújtak a támadásba. 14.03-nál váratlanul előnybe került a vendégcsapat; Vokla kék vonalas lövésénél Gyenes nem sokat láthatott az előtte tolongó játékosoktól. A gól után visszatámadott a hazai gárda, akik a 18. percben emberelőnybe kerültek, Kovács Csaba akasztott meg szabálytalanul egy debreceni támadást. A hátrányban jól védekezett a MAC, csak néhány másodperccel a harmad vége előtt tudtunk igazán helyzetbe kerülni, Saluga ütőjéről azonban mellé pattant a korong. Bár a vendégek többet lőttek kapura (9-13), egyenlő erők küzdelmét hozta az első játékrész.

A 2. harmad elején a MAC kivédekezte Kovács Csaba áthúzódó kiállítását. 21.20-nál egyenlítettek a hazaiak; Varga Arnold lépett be a vendégek harmadába és hatalmas felső sarkos bombával egalizálta az állást. A gól után emelt a fordulatszámon a Debrecen, közben felparázslottak az indulatok is. 23.47-nél Nagy Krisztián buktatta Vaszjunyint, a játékvezetők azonban úgy látták, hogy a hazai kapitány rájátszott az esetre és őt is kiállították. 24.29-nél Kovács Bronson elégelte meg Piskunov villogását, megpróbálta megfegyelmezni az orosz támadót. A bunyóból a vendégek jöttek ki rosszabbul: Piskunov 2 percet, Kovács Bronson viszont 2+2 percet kapott. 27.45-nél Nikiforov is kiült, de sem a szimpla, sem a dupla fórt nem tudták gólra váltani a hajdúságiak, a passzjáték hibái mellett a kreativitás is hiányzott a hazai támadásokból. A kihagyott helyzetek gyorsan megbosszulták magukat, helyzet nélkül fordított a fővárosi csapat, Könczei lövése nyomán került Gyenes hálójába a pakk. A MAC gólja után – már nem először – zavar támadt a hazai gépezetben. 32.23-nál Kosourovot küldték ki bottal akasztásért, az előnyt pedig Kovács Csaba 11 másodperc alatt gólra váltotta. Jason Morgan időt kért és kapust is cserélt, Pleszkán érkezett a mérkőzésre. A játék képe azonban keveset változott, 38.33-nál a vendégcsapat még jobban ellépett; Nikiforov kanyarodott fel zavartalanul a debreceni kapu elé, majd visszahúzta a rövidbe a pakkot. Hét másodperccel a játékrész vége előtt Keresztury kapott 2 percet bottal lökésért. Az egyenlítő gól után néha kifejezetten jól játszottak a mieink, az egyéni hibák és az ötlettelen emberelőnyös játék következtében mégis az ellenfél került nagy előnybe.

A 3. harmadban még tartott Keresztury büntetése, amikor 41.16-nál Escobedo is a kiállítás sorsára jutott. Több, mint fél percen keresztül kettős, utána szimpla fórban játszhattunk, de alig akadt helyzetünk. Előbb Németh Attila előtt maradt ki egy nagy lehetőség, majd a 7. perc táján egy eladott koronggal tiszta helyzetbe kerültek a vendégcsatárok, szerencsére fölé vágták a pakkot… Nem sokkal később Dudás passzát fülelték le a MAC játékosai, a szólót azonban Pleszkán hárította. 48.04-nél egy kipattanó után Nagy Krisztián ismételt,- már négy góllal vezetett a MAC. A találatot követően kissé ellaposodott a meccs, a vendégek nem erőltették a támadásokat, a játékukban azonban benne volt, hogy azért be fogják lőni, amit lehet. Ugyanakkor erősen feltolták a védekezésüket, már a mieink védő harmadában folyamatosan zavarták az építkezésünket. A hazaiak ezt zokon is vették, 56.20-nál Kosourov szállt ki könyökhasználat miatt, az 58. percben előbb Brown, majd Dudás. Több, mint egy percig kettős emberelőnyben játszott a MAC, de ezúttal nem tudtak élni vele.

Fotó: Szepesi Boglárka

Több volt ebben a mérkőzésben annál, amit a végeredmény mutat. Pontosabban több is lehetett volna, ha a mieink úgy hokiznak, ahogyan az egy playoff-meccsen elvárható. A játékunk azonban nem volt eléggé szervezett, az egyszerű, biztonságos harcmodor mellett a határozottság és gyakran a kreativitás is hiányzott a repertoárunkból. Ezúttal sem működött az emberelőnyös játék, ráadásul keveset lőttünk kapura, összesen 24-szer, a MAC 36 próbálkozásával szemben. Alapjaiban más felfogásban kell játszani szombaton, ha kozmetikázni akarunk az összesített eredményen!

Debreceni HK-MAC Budapest 1-5 (0-1, 1-3, 0-1)