A MAC ellen nem megy

Nem tetszik a mieinknek a MAC csapatának játékstílusa, ezt az elődöntő szombat esti, harmadik találkozója is világosan megmutatta. Készültünk pedig a fővárosi együttes ellen, a sérültek közül Berta is csatasorba állt erre a mérkőzésre.

Tovább folyt a „légiós matek”; ezúttal Bezrukov mellett Kosourov kapott pihenőt, Piskunov, Berta és Vaszjunyin alkotta a második támadótriót, míg a harmadikban Németh Attila, Saluga és Molnár kapott helyet.

Gyenes Dávid kezdett a hajdúsági együttes kapujában és már az első hazai akció végén akadt dolga. 12 másodperccel a korongbedobás után a kapunk előtt tolongtak a fővárosi csatárok; Nagy Krisztián lövése kijött Gyenesről, Somogyi pedig bekotorta. Megzavarodott a vendégcsapat, az sem kamatozott, hogy 03.08-nál emberfórba kerültek, a MAC csapatából túl sok játékos volt a jégen. Az előnyben igencsak nehezen álltunk fel, aztán pontatlan átadások gátolták a hatékony építkezést. A hazaiak viszonylag könnyedén túlélték a hátrányt és máris Gyenesnek kellett résen lenni Roczanov kiugrásánál. A hatodik percben előbb Németh Attila, majd Brown is a büntetőpadra került, mindketten gáncsolásért. Az előnyben kevert a MAC, a mieink azonban Berta vezetésével okosan és jól védekeztek. Kiegészültünk, de nem volt időnk fellélegezni; 08.46-nál Escobedo lépett be óriási lendülettel a mieink harmadába és nagy bombával növelte a hazaiak előnyét. A következő percekben hosszasan a DHK harmadában forgatott a MAC, a hajdúságiak nehezen tudtak szerelni és csak rövid időkre tudták birtokolni a korongot. A harmad vége felé kezdtünk éledezni, kihasználva Escobedo szabálytalanságát. A mieink jobban kevertek késleltetett kiállítás helyzetében, mint az 5 a 4 elleni játékban, aztán a fontos pillanatokban megint jöttek a pontatlanságok.

A 2. harmad elején visszafogottabban kezdtek a hazaiak. Kivédekezték Escobedo áthúzódó kiállítását, amikor pedig megindultak, megint csak beszorították a mieinket. A harmad 7. perce táján Brown rajtolt rá egy előrevágott korongra, jól tette keresztbe a kapuvasnál helyezkedő Schultz-nak, a kanadai perdítését azonban fogta Bálizs. 30.03-nál Keresztury keveredett nézeteltérésbe Dudással, az ökölvívó meccset fölényesen nyerte a debreceni hátvéd, de közben megsérült, be kellett mennie az öltözőbe. A jégen tovább forrtak az indulatok: előbb Hári kapott 2 percet, nem sokkal később Olson és Brown akaszkodott össze, mindketten a büntetőpadra kerültek. 35.46-nál a MAC megkontrázott egy debreceni támadást, Nikiforov ugrott ki és belőtte a helyzetet. 37.01-nél Booras szabálytalansága miatt emberelőnybe kerültünk, de néhány másodperccel később Brown is gáncsolt, odalett a emberfór. 39.01-nél kiegészült a MAC, amikor Schultz cselezte végig magát a pályán, lövését azonban hárította a fővárosiak hálóőre. Ebben a játékrészben kevesebbet villogtak a hazaiak, az előnyük azonban így is tovább nőtt.

A 3. játékrész elején szép akciót vezetett a vendégcsapat, Hári azonban Bálizsba lőtte a pakkot. 42.07-nél Olson csúnyán leterítette Salugát, akit le kellett támogatni a jégről, a vétkes 2+2 perces kiállítást kapott. 42.31-nél végre belőttük az emberfórt, Piskunov átadását Smith értékesítette. Tovább támadott a DHK, Brown és Schultz akciójánál, majd Hári közeli lövésénél is Bálizs védett nagyokat. 48.57-nél Hárit állították ki; az előnyben felállt a MAC, de ezúttal Gyenes bizonyított. 53.40-nél a harmadba belépő Escobedo a hálóba ütött egy kifelé csorgó korongot, ez a gól a semmiből érkezett. 54.17-nél Smith és Brown egyszerre jutott a kiállítás sorsára, a kettős előnyben pedig a fővárosi csapat eldöntötte a mérkőzést. 55.13-nál Nikiforov talált be, alig fél perccel később Booras szerzett találatot. Összeomlott a mieink védekezése, néhány játékosunk idegei is kezdték felmondani a szolgálatot. 56.10-nél Booras belőtte csapata hetedik gólját. 56.43-nál egy kapu előtti tumultus nyomán Gyenes ugrott neki Tóth Richárdnak, Hári is odaszúrt egyet. A küzdő felek közül a MAC csatár megúszta 2+2 perccel, Hári azonban 5+20 percet kapott. Gyenes büntetése 2+5+20 perc lett, így Pleszkán váltotta őt a mieink kapujában. 4-3 ellen hokizott a MAC, a hajdúsági legénység azonban kiválóan védekezett. 57.35-nél egy korongszerzés után Brown száguldott el és elegáns góllal kozmetikázott az eredményen. 58.32-nél a gólszerző keveredett ökölpárbajba Nagy Gergővel. Az incidensnek lehetett némi előzménye, mert már korábban is kóstolgatta egymást a két játékos. A bunyóban Brown „győzött”, de ez nem vigasz az 2+5+20 perces kiállításáért, a MAC játékos 2 perce ellenében.

Roppant nehéz okosat vagy biztatót írni erről a mérkőzésről. A találkozót a jobban hokizó együttes nyerte, még akkor is, ha a játék képe alapján a végeredmény kissé túlzottnak tűnik. A MAC egy lépésre van a döntőbe jutástól és hétfőn újabb összecsapás következik. Sok függ attól, mi lesz a kiállított és a frissen lesérült játékosaink sorsa, a cél azonban semmiképp nem lehet más, mint hogy játékos és szurkoló minden fizikai és mentális erőt, hangerőt mozgósítva küzdjön a csapat talpon maradásáért!

MAC Budapest-Debreceni HK 7-2 (2-0, 1-0, 4-2)

Fotó: Dömötör Csaba